Aktualności DKTG

     Wszystkie bieżące i możliwe do zaprezentowania wydarzenia będą tu umieszczane. Będziemy się starać aby pojawiały się one w miarę szybko. A to co znajdziesz na naszych podstronach jest przedstawione w skrócie poniżej.

Nowe otwarcie w redagowaniu strony

     Po dwuletniej przerwie podejmujemy probę do zwyczaju terminowej aktualizacji strony. Nie będzie to jednak możliwe bez aktywnej współpracy ze wszystkimi członkami Oddziału, a zawłaszcza DKTG. Teksty się same nie napiszą, a zdjęcia się same nie wybiorą. Każda czyność wymaga czasu i zaangażowania, zwłaszcza prowadzenie strony www. Bez treści żadne medium nie ma racji bytu - stąd prośba o współpracę.

     Wszystkich byłych, obecnych i przyszłych członków Dęblińskiego Klubu Turystyki Górskiej PTTK im. Klimka Bachledy w Dęblinie, a także osoby niezrzeszone zapraszamy do współpracy i publikowania swoich materiałów, prac, badań, wystaw etc. z dziedziny szeroko rozumianego krajoznawstwa, historii, turystyki, regionalizmu czy przyrody na naszej stronie. Uczynimy to w jak najszybszym czasie i oczywiście bezpłatnie.

     Osoby chętne do współpracy prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy (zajdziesz je tutaj). (JR)

II Przyjacielskie Spotkania na nartach biegowych    Zaproszenie na Turystyczny Opłatek    Zaproszenie na XXII Turystyczne Ostatki    Zaproszenie na II nocne granie i śpiewanie    Stanisław Krok Honorowym Obywatelem Dęblina   


II Przyjacielskie Spotkania na nartach biegowych
Góry Izerskie 23 lutego – 2 marca 2013 roku

     Sobotnia pogoda w Jakuszycach, gdzie dojechaliśmy pociągiem i autobusem, przywitała nas zadymką, która utrzymała się na całej Trasie Biegu Piastów. Ten dzień to dojście do schroniska Orle – naszej bazy noclegowej. Od niedzieli do wtorku przemierzaliśmy w polskiej części Gór Izerskich nie tylko ratrakowane trasy biegowe, ale również te dziwicze, przykryte ogromną ilością śniegu. Urokliwe trasy, które przebyliśmy to:

 • Izersko Jakuszycka Magistrala Narciarska do Rozdroża pod Cicha Równią,
 • Jagnięcy Jar do urokliwej Hatki Górzystów na Hali Izerskiej,
 • Ścieżka dydaktyczna „Model Układu Słonecznego”, Drwale, Droga Telefoniczna, Stóg Izerski (1108 m n.p.m.), Droga Ceglana zwana Szlakiem Cietrzewia,
 • Szklarska Poręba, trasa czerwona z Jakuszyc do Orla zwana Samolot - adekwatna do nazwy – REWELACJA,
 • Dolny Dukt Konnej Jamy, Szklarska Droga Krogulec, Pelikan,

     Więcej zdjęć w galerii Klubu.

     Od środy Czechy, trasy przygotowane rewelacyjnie:

 • wokół Granicznika (870 m n.p.m.) , Izera, Jizerka, Smedava,
 • Bunkry Polubny, Korenov,
 • Predel, Palicznik.

     Góry Izerskie to raj dla narciarstwa biegowego, pomimo kapryśnej pogody wyjazd bardzo udany. Wszystkim, którzy kochają góry gorąco polecam!

      Dodam jeszcze, że w sobotę 2 marca nasza grupa, czyli: Tadeusz, Jola, Sylwia, Ania, Basia, Konrad i gościnnie Maciej z Józefowa k/ Wa-wy, zajmowała się uczestnikami BIEGU PIASTÓW przy schronisku Orle. Koniecznie zobaczcie fotki w galerii. Pozdrawiam wszystkich - Jola. (JF)

do góry...


Ogłoszenie o wyborach

urna.jpg

     Zarząd Dęblińskiego Klubu Turystyki Górskiej PTTK im. Klimka Bachledy w Dęblinie zwołuje w dniu 9 marca 2013 roku o godz. 14.30 Walne Zebranie członków, które odbędzie się w Gawrze w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków 5A.

     Zarząd informuje, że drugi termin Walnego Zebrania wyznaczono na 9 marca 2013 roku o godz. 14.45.


      Porządek obrad przewiduje:

 • wybranie prezydium Zebrania,
 • wybranie komisji skrutacynej,
 • sprawozdanie Prezesa Zarządu DKTG z działalności Klubu za okres kadencji,
 • udzielenie absolutorium dotychczasowemu Zarządowi
 • wybory i ukonstytuowanie się nowego Zarządu,
 • wybory i ukonstytuowanie się Komisji Rewizyjnej,
 • wystąpienie Prezesa Nowego Zarządu,
 • sprawy różne,
 • zakończenie obrad.

     Zarząd liczy na liczny udział członków Klubu w Walnym Zebraniu. (JR)

do góry...


Opłatek u turystów

     18 grudnia 2012 roku o godzinie 18.00 w siedzibie naszego Oddziału odbyło się spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie całść rozpoczął Prezes OM PTTK kol. Dariusz Kamiński, składając wszystkim najlepsze życzenia, następnie zrobili to nawzajem wszyscy pozostali przełamując się opłatkiem.

     Więcej zdjęć w galerii Oddziału.

     Tegoroczne spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pani Agata Osika-Kucharska, która przekazała na ręce obecnych gorące życzenia świąteczne i noworoczne. Przez długi czas przy cieple kominka, obficie zastawionym potrawami wigilijnymi stole oraz dźwiękach kolęd i pastorałek słychać było naprzemian rozmowy o planach na rok przyszły i wspominki z tegorocznych imprez.(JR)

do góry...


Zaproszenie na Turystyczny Opłatek

     Serdecznie zapraszamy wszystkich kolegów i koleżanki oraz sympatyków na Spotkanie Wigilijne w Oddziale Miejskim PTTK w Dęblinie, które odbędzie się dnia 18 grudnia 2012 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Oddziału. (SJ)

do góry...


Zaproszenie na XXII Turystyczne Ostatki

     W imieniu zarządu PTTK OM Dęblin oraz DKTG serdecznie zapraszamy na „XXII Turystyczne Ostatki 2012”, które w tym roku odbędą się 8 i 9 grudnia 2012 roku w Chełmie. W planie jest zwiedzanie Chełmskich Podziemi Kredowych i wielu ciekawych miejsc miasta Chełm. Naszym przewodnikiem będzie sam Prezes chełmskiego Oddziału PTTK.

      Jak tradycja nakazuje, wieczorem odbędzie się gawęda turystyczna połączona z podsumowaniem sezonu i projekcją pamiątkowych zdjęć. Wszystkich chętnych zapraszamy, aby aktywnie spędzić z nami grudniowy weekend. szczegółowe informacje zawarte są tutaj oraz u odpowiedzialnych: kol. Tadeusza Ryszkowskiego (tel. 694816388) oraz kol. Sylwii Jędrych (tel. 608657087). (SJ)

do góry...


Zaproszenie na II nocne granie i śpiewanie przy kominku

     Dnia 1 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na „II NOCNE GRANIE I ŚPIEWANIE PRZY KOMINKU”. Spotkanie odbędzie się w „Gawrze” - siedzibie Oddziału Miejskiego oraz DKTG w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie. Celem spotkania jest integracja środowiska turystycznego i dobra zabawa przy dźwiękach gitary. Szczegóły tutaj lub u kol. Mariusza Dulińskiego tel. 883387207, e-mail: mariusz_dulinski@wp.pl. (SJ)

do góry...


Stanisław Krok Honorowym Obywatelem Dęblina

     11 listopda 2012 roku w dęblińskim Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczono przyznane specjalna uchwałą Rady Miasta tytuły Honorowego Obywatela Miasta Dęblin. Jednym z uhonorowanych został pośmiertnie Stanisław Krok (1924 - 2009), założyciel i wieloletni prezes Dęblińskiego Klubu Turystyki Gorskiej PTTK, aktywny działacz i filar Oddziału Miejskiego PTTK w Dęblinie, Radomiu oraz działacz PTT.

     Laudację wygłosił Krzysztof Karbowski, a pamiątkowy medal wręczył małżonce ś.p. Stanisława Kroka Pani Krystynie Krok Przewodniczący Rady Masta Henryk Wiejak. Z tej to okazji na cześć Honorowego Obywatela Michał Pastuszak i Jacek Rayski wykonali znany utwór z kręgu piosenki turystycznej "Kiedy góral umiera...". Po uroczystości licznie przybyli dawni i obecni członkowie Dęblińskiego Klubu Turystyki Górskiej PTTK im. Klimka Bachledy mogli powspominać kol. Stanisława, posłuchać gawędy kol. Krzysztofa Chodkiewicza oraz obejrzeć slajdy i zdjęcia.(JR)

do góry...

Stona powstała w oparciu o serwis Kurs HTML - strona www za darmo Sławomira Kokłowskiego.
© Oddział Miejski PTTK - Dęblin
webmaster