Witamy i zapraszamy! Tu DKTG.

     Witamy na stronach Dęblińskiego Klubu Turystyki Górskiej PTTK im. Klimka Bachledy. Jesteśmy grupą ludzi, która w wolnych chwilach stara się aktywnie spędzać czas, poznając jednocześnie uroki polskiego krajobrazu, przyrody, etnografii, historii czy kuchni w wielu jej odcieniach.

     Nie ograniczamy się jedynie do gór czy pogórza, choć te tereny są nam najbliższe. Przedstawcieli naszego "zacnego" towarzystwa szwędaczego możesz spotkać nie tylko na górskich szlakach, ale również na drogach, bezdrożach, stokach, ciekach, akwenach i... w przestworzach.

     Chodzimy pieszo, biegamy i jeździmy na nartach, jeździmy na rowerach, nartach i samochodami, pływamy kajakami, żeglujemy, uprawiamy windsurfing i paralotniarstwo. Zachęceni? Jeśli tak - to zapraszamy dalej.

     A to co znajdziesz na naszych podstronach jest przedstawione w skrócie poniżej.

Aktualności    Historia klubu    Nasz Patron    Władze    Galeria    Śpiewnik   


Aktualności

     Wszystkie bieżące i możliwe do zaprezentowania wydarzenia będą tu umieszczane. Będziemy się starać aby pojawiały się one w miarę szybko.

więcej...      do góry...


Historia klubu

     Zamieszczamy tu informacje dotyczące powstania Klubu, jego pomysłodawcy, założyciela i wieloletniego prezesa kol. Stanisława Kroka. Postaramy się tu zamieścić nazwiska wszystkich prezesów od początku istnienia. Chcielibyśmy również odtworzyć i sukcesywnie uzupełniać listę samodzielnych członków DKTG czyli posiadaczy klubowych "blach". Podajemy tu także listę wszystkich złazów DKTG. Dla tych co nie wiedzą wyjaśniamy: Złaz to najważniejsza impreza klubowa, która odbywa się raz w roku w przedostatnim pełnym tygodniu sierpnia.

więcej...      do góry...


Nasz Patron

     Kim był, czym się zajmował, w jaki sposób zapisał się w historii, że Klimek Bachleda jest naszym patronem? Spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania.

więcej...      do góry...


Władze

     Przedstawiamy tu nasze władze, tzn. organa i ich skład. Docelowo będzie tu też nasz statut.

więcej...      do góry...


Galeria

     Nic dodać, nic ująć. Poprzez zdjęcia możemy pełniej przedstawić to, co dzieje się na naszych rajdach, spływach, rejsach itp. Zobacz i przekonaj się w jakich urokliwych miejscach bywamy, czym się zachwycamy i co odkrywamy.

więcej...      do góry...


Śpiewnik

     Zamieszczamy tu teksty naszych ulubionych piosenek z kręgu krainy łagodności, piosenki turystycznej, poezji śpiewanej, szeroko pojętej pieśni ludzi morza i środlądzia, szant, pieśni kubryku itd. Przydadzą się na naszych imprezach. A może jest też co posłuchać...

więcej...      do góry...


Stona powstała w oparciu o serwis Kurs HTML - strona www za darmo Sławomira Kokłowskiego.
© Oddział Miejski PTTK - Dęblin
webmaster